SMFE24CALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE24CALH
SMFE24CALH
Part Number
SMFE24CALH
Description
TVS DIODE 24VWM BI
Data sheet
SMFE24CALH.pdf
Delivery Services
SMFE24CALH
Comments
    SMFE24CALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.3A