SMFE26CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE26CAH
SMFE26CAH
Part Number
SMFE26CAH
Description
TVS DIODE 26VWM BI
Data sheet
SMFE26CAH.pdf
Delivery Services
SMFE26CAH
Comments
    SMFE26CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.8A