SMFE28CALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE28CALH
SMFE28CALH
Part Number
SMFE28CALH
Description
TVS DIODE 28VWM BI
Data sheet
SMFE28CALH.pdf
Delivery Services
SMFE28CALH
Comments
    SMFE28CALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.8A