SMFE36AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE36AH
SMFE36AH
Part Number
SMFE36AH
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC UNI
Data sheet
SMFE36AH.pdf
Delivery Services
SMFE36AH
Comments
    SMFE36AH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.4A