SMFE36CALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE36CALH
SMFE36CALH
Part Number
SMFE36CALH
Description
TVS DIODE 36VWM BI
Data sheet
SMFE36CALH.pdf
Delivery Services
SMFE36CALH
Comments
    SMFE36CALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.9A