SMFE43CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE43CA
SMFE43CA
Part Number
SMFE43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SOD123FL
Data sheet
SMFE43CA.pdf
Delivery Services
SMFE43CA
Comments
    SMFE43CA Specifications
    SeriesSMFE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.8A