SMFE43CALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE43CALH
SMFE43CALH
Part Number
SMFE43CALH
Description
TVS DIODE 43VWM BI
Data sheet
SMFE43CALH.pdf
Delivery Services
SMFE43CALH
Comments
    SMFE43CALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.8A