SMFE45CALH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE45CALH
SMFE45CALH
Part Number
SMFE45CALH
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 45VWM BI
Data sheet
SMFE45CALH.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMFE45CALH
Comments
    SMFE45CALH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxLH
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.5A