SMFE48AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE48AH
SMFE48AH
Part Number
SMFE48AH
Description
TVS DIODE 48VWM UNI
Data sheet
SMFE48AH.pdf
Delivery Services
SMFE48AH
Comments
    SMFE48AH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.6A