SMFE54AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE54AH
SMFE54AH
Part Number
SMFE54AH
Description
TVS DIODE 54VWM UNI
Data sheet
SMFE54AH.pdf
Delivery Services
SMFE54AH
Comments
    SMFE54AH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.3A