SMFE58AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE58AH
SMFE58AH
Part Number
SMFE58AH
Description
TVS DIODE 58VWM UNI
Data sheet
SMFE58AH.pdf
Delivery Services
SMFE58AH
Comments
    SMFE58AH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)64.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.1A