SMFE75CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE75CAH
SMFE75CAH
Part Number
SMFE75CAH
Description
TVS DIODE 75VWM BI
Data sheet
SMFE75CAH.pdf
Delivery Services
SMFE75CAH
Comments
    SMFE75CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMFExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)83.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp121V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.7A