SMFE85CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMFE85CA
SMFE85CA
Part Number
SMFE85CA
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC SOD123FL
Data sheet
SMFE85CA.pdf
Delivery Services
SMFE85CA
Comments
    SMFE85CA Specifications
    SeriesSMFE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)94.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp137V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)85V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.5A