SMPC22AN-M3/I
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMPC22AN-M3/I
SMPC22AN-M3/I
Part Number
SMPC22AN-M3/I
Manufacturer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC TO277A
Data sheet
SMPC22AN-M3/I.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMPC22AN-M3/I
Comments
    SMPC22AN-M3/I Specifications
    SeriesTransZorb®
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-277, 3-PowerDFN
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageTO-277A (SMPC)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)42.3A