SMTJ86CAT.pdf
| Series | SMTJ |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Zener |
| Part Status | Active |
| Applications | Ethernet, Telecom |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, J-Lead |
| Power - Peak Pulse | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | 4-SMT |
| Unidirectional Channels | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 95V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 170V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 86V |