STN254033UL33
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
STN254033UL33
STN254033UL33
Part Number
STN254033UL33
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11VC DFN2510L
Data sheet
STN254033UL33.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
STN254033UL33
Comments
    STN254033UL33 Specifications
    SeriesBUSSMANN
    RoHSRoHS
    TypeSteering (Rail to Rail)
    Part StatusActive
    ApplicationsDVI, HDMI, USB
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case10-UFDFN
    Power - Peak Pulse30W
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
    Power Line ProtectionYes
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency0.33pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN2510-10L
    Unidirectional Channels4
    Voltage - Breakdown (Min)3.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3A (8/20µs)