STS232150U451
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
STS232150U451
STS232150U451
Part Number
STS232150U451
Description
TVS DIODE 15VWM 35VC SOT23
Data sheet
STS232150U451.pdf
Delivery Services
STS232150U451
Comments
    STS232150U451 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Power - Peak Pulse350W
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency45pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOT-23
    Unidirectional Channels2
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)10A (8/20µs)