STS321120U901
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
STS321120U901
STS321120U901
Part Number
STS321120U901
Description
TVS DIODE 12VWM 24VC SOD323
Data sheet
STS321120U901.pdf
Delivery Services
STS321120U901
Comments
    STS321120U901 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse350W
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency90pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)15A (8/20µs)