STS321150B100
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
STS321150B100
STS321150B100
Part Number
STS321150B100
Description
TVS DIODE 15VWM 40VC SOD323
Data sheet
STS321150B100.pdf
Delivery Services
STS321150B100
Comments
    STS321150B100 Specifications
    Part StatusActive
    ApplicationsUSB
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse350W
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency1pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp40V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)10A (8/20µs)