STS321150U332
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
STS321150U332
STS321150U332
Part Number
STS321150U332
Description
TVS DIODE 15VWM 30VC SOD323
Data sheet
STS321150U332.pdf
Delivery Services
STS321150U332
Comments
    STS321150U332 Specifications
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse2000W (2kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency330pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)16V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)55A (8/20µs)