STS521120U351
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
STS521120U351
STS521120U351
Part Number
STS521120U351
Description
TVS DIODE 12VWM 25VC SOD523
Data sheet
STS521120U351.pdf
Delivery Services
STS521120U351
Comments
    STS521120U351 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-79, SOD-523
    Power - Peak Pulse120W
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency35pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-523
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp25V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6A (8/20µs)