SZSMF13AT1G
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SZSMF13AT1G
SZSMF13AT1G
Part Number
SZSMF13AT1G
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SOD123FL
Data sheet
SZSMF13AT1G.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SZSMF13AT1G
Comments
    SZSMF13AT1G Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.3A