SZSMF24AT1G
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SZSMF24AT1G
SZSMF24AT1G
Part Number
SZSMF24AT1G
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123FL
Data sheet
SZSMF24AT1G.pdf
Delivery Services
SZSMF24AT1G
Comments
    SZSMF24AT1G Specifications
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.1A (8/20µs)