SZSMF36AT1G
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SZSMF36AT1G
SZSMF36AT1G
Part Number
SZSMF36AT1G
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123FL
Data sheet
SZSMF36AT1G.pdf
Delivery Services
SZSMF36AT1G
Comments
    SZSMF36AT1G Specifications
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123F
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.4A