TLD5S22AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
TLD5S22AH
TLD5S22AH
Part Number
TLD5S22AH
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO218AB
Data sheet
TLD5S22AH.pdf
Delivery Services
TLD5S22AH
Comments
    TLD5S22AH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse2800W (2.8kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)101A