TLD6S28AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
TLD6S28AH
TLD6S28AH
Part Number
TLD6S28AH
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AB
Data sheet
TLD6S28AH.pdf
Delivery Services
TLD6S28AH
Comments
    TLD6S28AH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse3600W (3.6kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)101A