TLD8S30AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
TLD8S30AH
TLD8S30AH
Part Number
TLD8S30AH
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO218AB
Data sheet
TLD8S30AH.pdf
Delivery Services
TLD8S30AH
Comments
    TLD8S30AH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse6600W (6.6kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)33.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)136A