TPSMA6L22A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
TPSMA6L22A
TPSMA6L22A
Part Number
TPSMA6L22A
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO221AC
Data sheet
TPSMA6L22A.pdf
Delivery Services
TPSMA6L22A
Comments
    TPSMA6L22A Specifications
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-50°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.9A