TPSMA6L51A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
TPSMA6L51A
TPSMA6L51A
Part Number
TPSMA6L51A
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO221AC
Data sheet
TPSMA6L51A.pdf
Delivery Services
TPSMA6L51A
Comments
    TPSMA6L51A Specifications
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-50°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)56.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp82.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.3A