TPSMA6L58A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
TPSMA6L58A
TPSMA6L58A
Part Number
TPSMA6L58A
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO221AC
Data sheet
TPSMA6L58A.pdf
Delivery Services
TPSMA6L58A
Comments
    TPSMA6L58A Specifications
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-50°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)64.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.5A