TPSMA6L78A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
TPSMA6L78A
TPSMA6L78A
Part Number
TPSMA6L78A
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO221AC
Data sheet
TPSMA6L78A.pdf
Delivery Services
TPSMA6L78A
Comments
    TPSMA6L78A Specifications
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-50°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.8A