TPSMB28CA-VR
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
TPSMB28CA-VR
TPSMB28CA-VR
Part Number
TPSMB28CA-VR
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214 TR
Data sheet
TPSMB28CA-VR.pdf
Delivery Services
TPSMB28CA-VR
Comments
    TPSMB28CA-VR Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)13.3A