TPSMB45A-VR
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
TPSMB45A-VR
TPSMB45A-VR
Part Number
TPSMB45A-VR
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214 TR
Data sheet
TPSMB45A-VR.pdf
Delivery Services
TPSMB45A-VR
Comments
    TPSMB45A-VR Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.3A